Tennis results 2019

  • Boys singles
  • Girls singles
  • Boys Doubles
  • Girls Doubles
  • Mixed Doubles
  • Most Outstanding Player

Level 1


Game Level   Player          
 
1st 1 ISH Frederik R          
2nd 1 SSHL Vilhelm B          
3rd 1 ISD Leonty T          
4th 1 ISA Jaime P          
5th 1 SSHL Christopher K          
6th 1 ISL Mathieu B          




Level 2


Game Level School Player          
 
1st 2 SSHL Jacob Bäcklin          
2nd 2 ISH Leonty Tcherepnine          
3rd 2 ISD Lucas Goetz          
4th 2 ISD Mick Eddy          
5th 2 ISA Louis Bechu          
6th 2 ISL Tilman Meyer-Clasen          




Level 3


Game Level School Player          
 
1st 3 SSHL Oliver H          
2nd 3 ISD Getty E          
3rd 3 ISL Steve M          
4th 3 ISA Maxim S          
5th 3 ISA Alexis B          
6th 3 ISH Joshua K          
7th 3 ISA Ketav S          
8th 3 ISA Alejandro G          
9th 3 ISD Eigo K          
10th 3 ISA Lucas H          




Level 4


Game Level School Player          
 
1st 4 ISD Matthieu C          
2nd 4 SSHL Linus W          
3rd 4 ISA Tate R          
4th 4 ISL Gregory N          
5th 4 ISL Leonardo C          
6th 4 ISH Uday P          




Level 5


Game Level School Player          
 
1st 5 ISD Teng W          
2nd 5 ISL Taiyo H          
3rd 5 ISA Joshua J          
4th 5 ISA Edy G          
5th 5 ISL Michele R          




Please click here for detailed results.



Level 1


Position Level School Player          
 
1st 1 SSHL Vendela B          
2nd 1 ISD Greta E          
3rd 1 ISA Anaïs M          
4th 1 ISH Silvia F          




Level 2


Game Level School Player          
 
1st 2 ISD Chihiro H          
2nd 2 ISA Masa I          
3rd 2 SSHL Camelia R          
4th 2 SSHL Paulina W          




Level 3


Game Level School Player          
 
1st 3 ISA Lieve S          
2nd 3 ISD Matilde G          
3rd 3 ISA Ines G          
4th 3 ISH Kaori Y          




Level 4


Game Level School Player          
 
1st 4 ISD Eri E          
2nd 4 ISL Joanna C          
3rd 4 ISL Vittoria D          
4th 4 ISD Janice P          




Level 5


Game Level School Player          
 
1st 5 ISA Miryam G          
2nd 5 ISH Itzuki K          
3rd 5 ISA Barbara Z          
4th 5 ISH Kotoha K          




Please click here for detailed results.



Level 1


Game Level School Player          
 
1st 1 ISD Leonty T / Leonard W          
2nd 1 ISH Frederik R / Rohan L          
3rd 1 SSHL Vilhelm B / Gustav O          
4th 1 ISA Jaime P / Maxim S          
5th 1 ISL Gregory N / Leonardo C          
6th 1 ISL Mathieu B / Taiyo H          




Level 2


Game Level School Player          
 
1st 2 ISL Steve M / Lucas H          
2nd 2 SSHL Oliver H / Khristoffer K          
3rd 2 ISA Tate R / Joshua J          
4th 2 ISD Teng W / Eigo K          
5th 2 ISH Joshua K / Uday P          
6th 2 ISD Getty E / Matthieu C          
7th 2 ISA Ketav S / Alexis B          
8th 2 ISA Alejandro G / Lucas H          




Please click here for detailed results.

Level 1


Game Level   Player          
 
1st 1 ISA Masa I / Anaïs M 0 0 0 0 0
2nd 1 ISL Joanna C / Vittoria D 0 0 0 0 0
3rd 1 ISD Greta E / Matilde G 0 0 0 0 0
4th 1 SSHL Vendela B / Camelia R 0 0 0 0 0




Level 2


Game Level School Player          
 
1st 2 ISD Eri E/ Janice P 0 0 0 0 0
2nd 2 ISH Silvia F / Kaori Y 0 0 0 0 0
3rd 2 ISH Itzuki K/Kotoha K 0 0 0 0 0
4th 2 ISA Miryam G / Barbara Z 0 0 0 0 0




Please click here for detailed results.

Mixed doubles


Game Level School Player          
 
1st   ISD Chihiro H / Chin W          
2nd   SSHL Linus W / Paulina W          
3rd   ISA/ISL Ines G / Michele R          
4th   ISA Lieve S / Daniel U          




Please click here for detailed results.



Kristopher Danielson Award


Chihiro H (ISD) and Oliver H (SSHL)